Sakarya24 Sakarya Haberleri

“Güvenli ve Sürdürülebilir Turizm Programı” Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi.

0 23

Kültür ve Turizm Bakanlığınca 2634 sayılı Turizmi Teşvik Kanunu kapsamında ülke turizminin uluslararası standartlarda geliştirilmesi, turizm faaliyetlerinin sürdürülebilir, çevreye duyarlı ve güvenli bir ortamda gerçekleştirilmesi amacıyla “Güvenli ve Sürdürülebilir Turizm Programı” kapsamında, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından “Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası” (SATSO) toplantı salonunda genel bilgilendirme toplantısı yapıldı.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Süleyman ACAR konuşmasında, artık turistlerin tercihlerinde “Sürdürülebilir Turizm Sertifikası”na sahip olan konaklama tesislerinin öncelikli olacağını, sertifika alan konuklama tesislerinin Bakanlığın resmi web portallarında yer alacağını belirterek; Sürdürülebilir Turizm Belgesini 2023 yılı içerisinde almaları gerektiğini ifade etmiştir. Ayrıca, Sakarya’da Sürdürülebilir Turizm Belgesini almak zorunda olan 500’e yakın konaklama tesisinin bulunduğu, bu bağlamda bilgilendirme toplantılarının devam edileceği belirtildi.

Toplantıya İlimizde faaliyette bulunan Turizm İşletme Belgeli ve Basit Konaklama Turizm İşletme Belgeli 50’yi aşkın konaklama tesis yetkilileri katılmıştır.

“Güvenli ve Sürdürülebilir Turizm Programı” ile ilgili detaylı bilgiye, Sakarya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün https://sakarya.ktb.gov.tr resmi web sitesinde yer alan “Konaklama Tesisleri” başlığından ulaşılabilir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.