Sakarya24 Sakarya Haberleri

İnsana dokunan yardımlaşma anlayışı

Kısa adı ASRİAD olan ASRIN İş Adamları Derneği Sakarya Şubesi, düzenledikleri kampanya dâhilindeki toplanan yardım malzemelerini depremden etkilenen Adıyaman’da dağıtımını gerçekleştirdi.

0 57

Kısa adı ASRİAD olan ASRIN İş Adamları Derneği Sakarya Şubesi, düzenledikleri kampanya dâhilindeki toplanan yardım malzemelerini depremden etkilenen Adıyaman’da dağıtımını gerçekleştirdi.

ASRIN İş Adamları Derneği Sakarya Şubesi, 6 Şubatta merkez üssü Kahramanmaraş olan 7,7 ve 7.6 Büyüklüğündeki depremlerden etkilenen 10 İlimiz için yardım kampanyası düzenledi. ASRİAD Sakarya Şube Başkanı Rıdvan Ulusal, düzenledikleri yardım kampanyasına ilişkin yaptığı açıklamasında “ASRİAD Sakarya Şube Başkanlığı Deprem hadisesinin gerçekleşmesiyle birlikte AFAD’ın deprem bölgesine yönelik verdiği ihtiyaç listesi doğrultusunda gereken envanterlerimizi hazırladık. Gerekli ürünleri Tırımıza koyduk. İnsana dokunan yardımlaşma anlayışını benimseyerek Adıyamana yola çıkardık. 13 kişilik yönetim kurulu ekibimizle birlikte ASRİAD Şubesine gittik. Bir afet koordinasyon merkezi oluşturduk. Kendi mobil araçlarımızla yardımları merkez ilçe ve köylere dağıttık. Depremin ve depremzedelerin yaralarını sarmak için elimizden geleni yaptık. Bunu yaparken insana dokunan yardımlaşma anlayışını felsefe edindik. Üç gün süren bir dağıtım süreci ardından Sakarya’ya döndük” dedi.

İhtiyaçlar günlük değişiyor

Başkan Rıdvan Ulusal, açıklamasında ihtiyaç listesinin her gün değiştiğine dikkat çekerek;  “Her gün ihtiyaç listesi değişiyor. Hava şartları nedeniyle çocuklar çok hastalanıyor Çadır kentlerdeki ihtiyaçlar ön plana çıkarılmalı. Çadırların izolasyonu sağlanabileceği. Su depo ve tankları oluşturulabilir. Bu hafta yerleşik çadır düzenine göre oluşabilecek ihtiyaç listelerine göre çalışmalarımızı yapıyoruz. Ölenlere rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, Enkaz altında olan vatandaşlarımızın da sağ salim çıkartılmalarını yüce Allahtan niyaz ediyorum.” diye konuştu.

               

Leave A Reply

Your email address will not be published.