Sakarya24 Sakarya Haberleri

SUBÜ Sapanca Park Otel’i depremzedelere açtı

SUBÜ Sapanca Park Oteli’ni depremzedelere açtı. Otelde ağırlanmaya başlanan 42 depremzedeyi ziyaret eden AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık ve Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen sorun ve talepleri dinledi.

0 75

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ), Sapanca Park Oteli’ni Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerden etkilenen depremzedelere açtı. AFAD koordinasyonunda Kahramanmaraş ile Gaziantep’in merkez ilçeleri ve Nurdağı’ndan 42 depremzede otelde ağırlanmaya başlandı. AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Oğuz Türkay ve AK Parti Sapanca İlçe Başkanı Yunus Gümüşel Sapanca Park Otel’de ağırlanan depremzedelerle buluştu. Misafirlerin sorunlarını ve taleplerini dinleyen yetkililer hızlı çözümler için girişimlerde bulundu.

 

Boynumuzun borcu

Sakarya’nın depremzedelerin acısını en iyi anlayan şehirlerden birisi olduğunu vurgulayan AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, “Depremin ilk anından itibaren şehrimizden birçok kurum ve sivil toplum kuruluşu bölgeye adeta akın etti. İmkânlar seferber edildi. Bizler de bölgeye giderek depremzede vatandaşlarımızla bir araya geldik ve sorunlara yönelik çözümün bir parçası olmaya çalıştık. Kaybımız da acımız da oldukça büyük. Yaralarımızı birlikte sarmak için üniversitelerimiz de elini taşın altına koyuyor. SUBÜ’nün otelini depremzedelerin hizmetine sunmasını takdir ediyorum. Burada kalan depremzedelerimizin de geride bıraktıkları bir hayatları ve acısını yaşadıkları sevdikleri var. Onların yanında olarak hoş geldin demek ve sorunlarına bir nebze de olsa yardımcı olabilmek boynumuzun borcu” diye konuştu.

 

Yanlarında olmaya devam edeceğiz

Ellerindeki tüm imkânları depremzedeler için seferber ettiklerini kaydeden SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, “Devletimiz, sivil toplum kuruluşları ve birçok vatandaşımız bölgedeki çalışmalarda yer alıyor. Necip milletimiz ise bulundukları şehirlerden oradaki çalışmaları destekliyor. Biz de AFAD koordinasyonunda gerçekleştirdiğimiz çeşitli çalışmaların yanı sıra otelimizi de depremzede kardeşlerimize açtık. Dertleriyle dertlenmek, sorunlarına çözüm üretmek ve huzur içerisinde kalabilecekleri bir ortam oluşturmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bugün sayın vekilimiz ve başkanlarımızla birlikte bir ziyaret gerçekleştirdik. Kardeşlerimizin yanlarında olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

subü

afad

sapanca

park otel

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.