Sakarya24 Sakarya Haberleri

Başkan Yüce Sıfır Atık Günü’nde konuştu: “Projelerimizle atıkların çevresel etkilerini azaltıyoruz”

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, 30 Mart Uluslararası Sıfır Artık Günü’nde önemli açıklamalarda bulundu. Atıkların çevresel etkilerine vurgu yapan Başkan Yüce, “Daha yaşanılabilir bir dünya için atık oluşumunu engellemek ve atıklarımızın yeniden kullanılmasını sağlamak durumundayız” dedi.

0 59

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, 30 Mart Uluslararası Sıfır Atık Günü dolayısıyla önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın ‘Sıfır Atık’ projesine en büyük desteklerden birini Sakarya sunuyor. Başkan Yüce, “Atıklarımızın çevresel etkilerini azaltmak ve en önemlisi de gelecek nesillerimize iyi bir miras bırakmak istiyorsak, tüm dinamiklerimizle çevreci çalışmalarımızı sürdürülebilir kılmamız gerekiyor” dedi.

Avrupa standartlarına uygun çevreci çalışmalar
Başkan Yüce sıfır atık projeleriyle örnek şehir olduklarını belirterek, “Bizler daha yaşanılabilir bir dünya için atık oluşumunu engellemek ve atıklarımızın yeniden kullanılmasını sağlamak durumundayız. Hayata geçirdiğimiz projeler ve devam eden eğitimlerimiz ile plastikten tıbbi atığa, kağıttan bitkisel yağ atıklarına kadar geleceğimizi etkileyecek tüm atıklar için, çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz.”

Leave A Reply

Your email address will not be published.