Sakarya24 Sakarya Haberleri

EPDK akaryakıtta tek fiyat dönemini başlatıyor

0 9

Akaryakıt fiyatları zamlar ile yeniden yükselişe geçerken EPDK’dan araç sahiplerini çok yakından ilgilendiren bir karar geldi. Buna göre aracın performansını arttırdığı öne sürülerek daha yüksek fiyattan satılan VMax, Vpro gibi ifadeler artık kullanılamayacak. Böylece akaryakıtta tek fiyat dönemi başlayacak.

Geçtiğimiz günlerde akaryakıt istasyonlarına yazı göndererek ucuz alınan petrolün vatandaşa benzin ve motorinde indirim olarak yansıtılmasını isteyen Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (epdk), dikkat çeken bir karara daha imza attı. Resmi siteden duyuru yayımlayan epdk, benzin ve dizel yakıtlar için tek fiyat dönemi başlatmak için hazırlıklara başlandığını duyurdu.

Buna göre aracın performansını arttırdığı öne sürülerek daha yüksek fiyattan satılan VMax, Vpro gibi ifadeler artık kullanılamayacak.   Geçtiğimiz günlerde akaryakıt istasyonlarına yazı göndererek ucuz alınan petrolün vatandaşa benzin ve motorinde indirim olarak yansıtılmasını isteyen Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (epdk), dikkat çeken bir karara daha imza attı.

Resmi siteden duyuru yayımlayan epdk, benzin ve dizel yakıtlar için tek fiyat dönemi başlatmak için hazırlıklara başlandığını duyurdu. Buna göre aracın performansını arttırdığı öne sürülerek daha yüksek fiyattan satılan VMax, Vpro gibi ifadeler artık kullanılamayacak.

AKARYAKITA BUGÜN ZAM GELİYOR

Öte yandan akaryakıt fiyatları bu gece değişiyor. Bu gece gerçekleşecek zamla birlikte fiyatlar benzinde 1 lira 34 kuruş, motorinde ise 1 lira 11 kuruş artacak. Zam sonrası benzin ve motorinin litre fiyatı 43 lirayı aşacak.   Benzin ve motorine geçtiğimiz hafta cuma günü de 1 liranın üzerinde zam gelmişti.

Leave A Reply

Your email address will not be published.