Sakarya24 Sakarya Haberleri

ASKON’dan Miraç Gecesi Mesajı

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Sakarya Şube Başkanı Engin Tumbaz Miraç Gecesi dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

0 57

Tumbaz yaptığı açıklamada;Ülke olarak yaşadığımız ve Asrın felaketi olarak adlandırılan, Kahramanmaraş merkezli iki büyük deprem ile 11 ilimizde yıkım ve yüreğimizi yakan can kayıplarını yaşadık. 11 ili etkileyen ve binlerce can kaybına neden olan deprem, herkesi büyük bir hüzne boğdu. Ülke olarak depremin gerçekleştiği ilk günden itibaren elinde avucunda ne varsa getiren ve toplanan yardımlar ile birlik beraberliğimizin ve Türk Milletinin birbirine ne kadar bağlı bir millet olduğunu bir kez daha gördük.

“Peygamberimizin bütün insanlık adına Cenab-ı Hakk’ın huzuruna kabul edilmek üzere gökyüzüne yükselişini idrak ettiğimiz bu kutlu Miraç gününde, Rahmet kapılarının sonuna kadar açıldığı bu mübarek günden istifade etmenin en önemli vesilelerinden birisi de bol bol dua etmektir. Miraç yükseliştir, insanın nefsi duygularından, kötü düşüncelerinden arınarak yüce makamlara yükselişini temsil eder. Miraç Gecesi münasebetiyle yapılacak olan ibadetlerin ve duaların kabul olmasını dilerken, bu büyük afette hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

“Birlik ve beraberlik içinde Miraç Gecemiz mübarek olsun.”

 

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.