Sakarya24 Sakarya Haberleri

Bayraktar, Adana, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş ve Gaziantep’te deprem bölgelerini ziyaret etti

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Adana, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş ve Gaziantep’te inceleme ve temaslarda bulundu.

0 104

Depremden etkilenen vatandaşlara ve üreticilere geçmiş olsun ve başsağlığı dileklerini ileten Bayraktar, Türkiye Ziraat Odaları Birliği’nin maddi ve manevi tüm imkânlarıyla yanlarında olduğunu ifade etti.

 

Bayraktar, Hatay ve Kahramanmaraş AFAD Koordinasyon Merkez’lerinde Bakanlar ve Valiler ile görüştü

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölge ziyaretleri kapsamında Hatay’da AFAD Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret eden Bayraktar,İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile istişarede bulunarak depremin etkileri hakkında bilgi aldı.

Kahramanmaraş’ta AFAD Koordinasyon Merkezi’nde Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun ve Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım ile de depremin etkileri hakkında istişarede bulunan Bayraktar, depremin bölgeye, vatandaşlarımıza ve üreticilerimize etkileri hakkında bilgi aldı.

 

Bayraktar’dan depremde zarar gören köylere ziyaret

Hatay’ın Arsuz ilçesinde depremde evi yıkılan ve tarım aletleri de enkaz altında kalan bir çiftçinin evini ziyaret eden Bayraktar, akrabalarından çok sayıda kayıp veren çiftçiye başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerini iletti.

Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde evleri yıkılan ve traktörleriyle tarım aletleri zarar gören Tahtalıdedeler Köyü’nü ziyaret eden Bayraktar, üreticilerin kayıpları, sorunları ve ihtiyaçları hakkında bilgi aldı. Yaşanılan afetle beraber üreticilerin ve özellikle kırsalın sorunlarını daha yakından takip ettiğini belirten Bayraktar, kayıpların tetkik edilmesi ve gerekli önlemlerin alınması için çalışmalarının artarak devam edeceğinin altını çizdi.

 

Bayraktar’ın görüşme ve ziyaretlerinde Türkiye Ziraat Odaları Birliği Başkanvekili ve Osmaniye Ziraat Odası Başkanı Ahmet Bahadır Sezgin ve Ziraat Odası Başkanları hazır bulundu.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.