Sakarya24 Sakarya Haberleri

BAŞKAN GÜNDOĞDU’DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak hemşehrilerinin ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı tebrik etti.

0 72

Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak hemşehrilerinin ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı tebrik etti.

Başkan Gündoğdu, “Evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu azaptan kurtuluş” olan mübarek Ramazan ayını hüzünlü bir şekilde geride bırakırken, bayrama ulaşmanın sevincini yaşıyoruz” dedi.

Bayramların müstesna günler olduğunu belirten Başkan Gündoğdu şunları kaydetti:

Ramazan ayında yaptığımız Teravih, Cuma buluşmaları ve mahalle ziyaretleri ile hemşehrilerimiz ile iç içe olmaya, rahmet ayı Ramazan’ın bereketini hep birlikte yaşamaya gayret gösterdik. Bu buluşmalarda ayrıca hemşehrilerimizin fikirlerinden istifade ettik, dostluk ve kardeşlik bağlarımızı güçlendirdik. Yaptığımız iftarlarla toplumun farklı kesimlerinden hemşehirlerimizle bir araya geldik ve sevgi bağlarımızı kuvvetlendirdik. Asrın felaketinin ilk anından itibaren kurduğumuz aş evimizde, depremzede kardeşlerimize ramazan ayı boyunca iftar yemeği verdik. Ramazan Ayı’nın rahmet ve bereketini bizlere dolu dolu yaşatan Allah’a şükürler olsun.

İnsanı ve toplumu kucaklayan bayramlar, dünü yâd etme, bugüne anlam verme ve yarını inşa etme zamanlarıdır. Bayramlar bizleri geleceğe taşıyan, biz Müslümanlara süreklilik kazandıran müstesna ve mukaddes günlerdir. Ramazan Bayramı Allah rızası için tutulan oruçların bu dünyadaki ecridir, karşılığıdır, mükâfatıdır. Bayramda ulu çınarlarımızı ihmal etmeyelim, büyüklerimizi ziyaret ederek, ellerinden öpüp hayır dualarını almaya gayret gösterelim. Küçüklerimizin gözlerinden öpüp bayram kültürünü yaşatalım. Bayrama umut ve güven içinde ulaşan bizler, bizden bayram neşesi bekleyenler için her zamankinden daha cömert olalım. Özellikle asrın felaketinde annesini, babasını, eşini, ailesini kaybetmiş bayram sabahına acıyla, gözyaşıyla, hüzünle ulaşmış kardeşlerimizi için bayramın bir tebessüme, ferahlığa ve şifaya dönüşmesi adına elimizden geleni yapalım. Vatanımızın uğrunda canını feda eden aziz şehitlerimizin emaneti olan eşleri ve yavruları var, onları şeneltelim, hasretlerini gidermeye çalışalım. Yurdumuza sığınan biçare mülteciler var, onlara da çaresizliklerini ve kayıplarını unutturalım, ümit aşılayalım. Bizler bu bayram yüzümüzdeki bayram ışıltısı ile iyilikte yarışalım.

Bu duygu ve düşüncelerle kardeşliğin, hoşgörünün ve dayanışmanın daim olduğu nice bayramları birlikte yaşamak dileğiyle, Ramazan Bayramı’nın yurdumuza ve insanlığa sağlık, barış ve huzur getirmesini diliyor, tüm hemşehrilerimin, aziz milletimizin ve İslam aleminin mübarek Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum.

Bayramda mesaimiz devam edecek

 

Ferizli halkının Ramazan ayını en iyi şekilde geçirmesi için tüm ekiplerin aralıksız çalıştıklarını ifade eden Başkan Gündoğdu, “Hemşerilerimizin bayramı rahat geçirmeleri için belediye hizmetlerimiz aksamadan devam edecektir. Vardiyalı çalışacak olan acil müdahale ekiplerimiz muhtemel gelişmelere karşı tedbirli olacaktır. Zabıta ekiplerimiz ise Ramazan ayı içinde olduğu gibi bayram süresince denetim ve kontrollerine devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.