Sakarya24 Sakarya Haberleri

“RAMAZAN BAYRAMINI EN İÇTEN DİLEKLERİMİZLE KUTLUYORUZ”

HAK-İŞ Sakarya İl Başkanı ve Hizmet-iş Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir, “Mübarek Ramazan Bayramını kaybettiklerimizin yasını yüreklerimizde tutarak buruk bir şekilde idrak edeceğiz. Bayramın, ülkemize ve tüm insanlığa barış, huzur ve refah getirmesini, dostluk, kardeşlik ve dayanışmamızı pekiştirerek, yaralarımızın sarılmasına vesile olmasını diliyoruz” dedi.

0 78

Gökdemir, “HAK-İŞ olarak, bir yandan depremin yaralarını sararken; bir yandan da üyelerimizin hak ve çıkarları için mücadele ediyoruz. Kamuda çalışan 700 bin işçiyi ilgilendiren Kamu Çerçeve Protokolünün sendikalarımızın, üyelerimizin ve kamuoyunun beklentileri dikkate alınarak sonuçlandırılmasını temenni ediyoruz” dedi.

HAK-İŞ Sakarya İl Başkanı ve Hizmet-iş Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir, Ramazan Bayramı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“On bir ayın sultanı, başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olarak kabul edilen Mübarek Ramazan ayını, deprem ve sel gibi doğal afetlerde kaybettiklerimizin hüznüyle idrak ettik.

Ramazanın bereketini, paylaşmayı, dayanışmayı ve kardeşliği deprem bölgesindeki üyelerimiz ve vatandaşlarımızla birlikte yaşadık. Şimdi bayram, kaybettiklerimizin yasını yüreklerimizde tutarak buruk da olsa, Ramazan Bayramını idrak edeceğiz. Bayramın, ülkemize ve tüm insanlığa barış, huzur ve refah getirmesini, dostluk, kardeşlik ve dayanışmamızı pekiştirerek, yaralarımızın sarılmasına vesile olmasını diliyoruz.

Bayramlar, bireysel ve toplumsal olarak, ahlaki değerlerin çok yoğun olarak yaşandığı özel günlerdir. Yoğun iş temposunda göremediğimiz, birlikte olamadığımız dost ve akrabalarımızla birlikte olduğumuz bu mübarek günlerde, ülkemizde ve dünyanın başka yerlerinde bizim kadar şanslı olmayan insanların da olduğunu bir an olsun hatırdan çıkarmamalıyız. Geleneklerimizde önemli yer tutan toplumsal dayanışmanın bayram vesilesiyle bir kez daha hatırlanmasını depremden etkilenen vatandaşlarımız başta olmak üzere, çocuklar, kimsesizler, yoksullar ve yaşlıların unutulmamasını diliyoruz.

HAK-İŞ olarak, bir yandan depremin yaralarını sararken; bir yandan da üyelerimizin hak ve çıkarları için mücadele ediyoruz. Kamuda çalışan 700 bin işçiyi ilgilendiren Kamu Çerçeve Protokolünün sendikalarımızın, üyelerimizin ve kamuoyunun beklentileri dikkate alınarak sonuçlandırılmasını istiyoruz. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Vedat Bilgin tarafından 17 Nisan 2023 tarihinde 12.000 TL olarak açıklanan taban ücret ve ilk altı ay için yüzde 40 civarındaki ücret zammının revize edilmesini bekliyoruz. Yeni teklifle birlikte Kamu Çerçeve Protokolünün en kısa zamanda imzalanmasını temenni ediyoruz.

HAK-İŞ Konfederasyonu olarak, üyelerimizin, çalışanların, emek hareketinin ve İslam âleminin Ramazan Bayramı’nı en içten duygularımızla kutluyor, sağlık, barış, huzur ve kardeşlik içerisinde nice bayramlara hep birlikte ulaşmayı temenni ediyor, depremde yararlanan vatandaşlarımıza acil şifalar, hayatını kaybedenlere Yüce Allah’tan rahmet, geride kalanlara sabırlar diliyoruz.”

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.